Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Strona główna | Forum | O stronie | Język: pl en

Kontakt

Grand Theft Auto

Główna Newsy O Serii GTA Artykuły Modowanie GTA ENB Series Download

Różności

Księga gości O mnie O stronie Kontakt
Top secret Live for SpeedTrochę historii o serii Grand Theft Auto.

Skoro trafiłeś na tą stronę, to wiesz jakiej tematyki są tej gry i przez kogo są produkowane. Pierwszym wydanym GTA było.. Grand Theft Auto, na półki sklepowe trafiło w 1997 roku. Wyprodukowane zostało jeszcze przez DMA Design (tak jak i druga część). Były w niej trzy wielie miasta - Liberty City, Vice City i San Andreas. Rozgrywkę widziało się z góry, grafika była prosta, ale czego było wtedy oczekiwać.. Ukazały się do niej dwa dodatki - London 1969 i London 1961.

gta

W 1999 roku wydano Grand Theft Auto 2. Sposób gry był podobny jak w części poprzedniej, ale wszystkiego było więcej. Więcej broni, samochodów, szczegółów.. Mieliśmy jedno miasto. Za to ogromne i podzielone na trzy dystrykty. Każdy z nich jest z kolei podzielony na terytoria opanowane przez trzy zwalczające się gangi i część neutralną, nie należącą do żadnego z nich. Od nich także otrzymywaliśmy zlecenia. Dodatkowo na ulicach miasta widać było członków gangu.

gta2

Dwie pierwsze części były wielkim sukcesem, dlatego już w 2001 świat dzienny ujrzała trzecia częśc tej słynnej kontrowersyjnej gry. Numer trzeci dał też początek nowej erze tej serii - Gra została przeniesiona w przestrzenny, w pełni trójwymiarowy świat widziany z perspektywy trzeciej osoby. Akcja toczy się w Liberty City, kierujemy niejakim Claude Speed. Część ta znów okazała się wielkim hitem i szybko stała się bestsellerem na całym świecie.

gta3

Po dość szarawej trzeciej części, rok później ukazało się Grand Theft Auto: Vice City. Producenci przenieśli akcję gry w spalone słońcem miasto, a raczej wyspę podobną do jakiegoś miasta na Florydzie, Miami na przykład. W grze pojawiły się motocykle i w pełni latające samoloty i helikoptery. Bohater gry, Tommy Vercetti zyskał nawet głos! Dzięki temu mógł rozmawiać przez ceglatą komórkę (akcja gry toczy się w latach 80-tych) i przyjmować przez nią zlecenia.

gta vice city

W 2005 roku wydana została najbardziej rozbudowana, całkowicie wybajerowana część Grand Theft Auto: San Andreas. Grając w tę grę, czasem można było się zastanawiać, czy to jeszcze gra akcji TPP, czy już może jakieś RPG... Można w niej robić praktycznie wszystko. Pomijając bardzo długi główny wątek fabularny, możesz napychać swój brzuch fastfoodami i stać się grubym, ćwiczyć na siłowni i nabrać masy mięśniowej, doskonalić umiejętności jazdy samochodem, bmxem, motocyklem, samolotem przez poruszanie się nimi lub zdając zadania w szkółkach jazdy, możesz brać udział w ulicznych wyścigach, możesz szukać ufo i yeti, możesz grać w kosza, możesz tuningować wozy i możesz robić jeszcze kupę innych rzeczy. Mapa jest ogromna, sporo większa od tej z GTA 4, cztery razy większa od tej z GTA3.

gta san andreas

Mamy rok 2008. Kwiecień. GTA 4 zostaje wydane na PS3 i Xboxa 360. A gdzie PC? Tak, ta część na platformę, na którą powstała była pod wielkim znakiem zapytania. Ale w końcu, po pół roku ukazała się także na blaszaki. Ten długi okres twórcy gry mieli niby poświęcić na dopicowanie tej gry na maksa i wyciśnięcie z niej wszystkiego, także tego, czego nie dało się na konsolach. A co wyszło? No cóż. Połowa osób nie mogła tej gry nawet zainstalować i pograć. Albo ze względu na zbyt duże wymagania sprzętowe, albo przez niezgodność sprzętu z dodatkowym oprogramowanie, albo po prostu przez taki kaprys gry. Mimo wymagań, jak na tamtejsze czasy, jak z kosmosu gra nie zachwycała grafiką w odniesieniu do zapowiedzi twórców. Ot, taki niezbyt udany port z konsoli. Aha, zapomniałem napisać, że ta część otrzymała całkowicie nowy silnik - Rage. Głównie widać to po grafice i fizyce. Fizyka to chyba najlepsza częśc tej gry. Mapa jest mniejsza niż w GTA SA, rzeczy do robienia jest też o wiele mniej. Misje.. są w porządku. Procent "bawialności" tej gry jest spooro niższy, niż GTA SA. Nadzieja w modyfikacjach, których ukazało się już całkiem sporo. Ale o tym gdzie indziej.

gta4

Do GTA 4 ukazały się już dwa dodatki - The Lost and Damned, w którym kierujemy poczynaniami Johny'ego Klebitza z gangu motocyklistów, oraz The Ballad of Gay Tony, który pozwala wcielić się w Luisa Fernando Lopeza.

Poza tymi głównymi częściami, ukazało się takżę kilka innych:

Grand Theft Auto Advance (2004, wydane na gameboy advance);
Grand Theft Auto: Liberty City Stories (2005 - PlayStation Portable, 2006 - PlayStation 2)
Grand Theft Auto: Vice City Stories (2006 - PlayStation Portable i PlayStation 2)
Grand Theft Auto: Chinatown Wars (2009 - Nintendo DS, PlayStation Portable oraz iPhone)