Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Strona główna | Forum | O stronie | Język: pl en

Kontakt

Grand Theft Auto

Główna Newsy O Serii GTA Artykuły Modowanie GTA ENB Series Download

Różności

Księga gości O mnie O stronie Kontakt
Top secret Live for SpeedTrochę historii o serii Grand Theft Auto.

Skoro trafiłeś na tą stronę, to wiesz jakiej tematyki są tej gry i przez kogo są produkowane. Pierwszym wydanym GTA było.. Grand Theft Auto, na półki sklepowe trafiło w 1997 roku. Wyprodukowane zostało jeszcze przez DMA Design (tak jak i druga część). Były w niej trzy wielie miasta - Liberty City, Vice City i San Andreas. Rozgrywkę widziało się z góry, grafika była prosta, ale czego było wtedy oczekiwać.. Ukazały się do niej dwa dodatki - London 1969 i London 1961.

gta

W 1999 roku wydano Grand Theft Auto 2. Sposób gry był podobny jak w części poprzedniej, ale wszystkiego było więcej. Więcej broni, samochodów, szczegółów.. Mieliśmy jedno miasto. Za to ogromne i podzielone na trzy dystrykty. Każdy z nich jest z kolei podzielony na terytoria opanowane przez trzy zwalczające się gangi i część neutralną, nie należącą do żadnego z nich. Od nich także otrzymywaliśmy zlecenia. Dodatkowo na ulicach miasta widać było członków gangu.

gta2

Dwie pierwsze części były wielkim sukcesem, dlatego już w 2001 świat dzienny ujrzała trzecia częśc tej słynnej kontrowersyjnej gry. Numer trzeci dał też początek nowej erze tej serii - Gra została przeniesiona w przestrzenny, w pełni trójwymiarowy świat widziany z perspektywy trzeciej osoby. Akcja toczy się w Liberty City, kierujemy niejakim Claude Speed. Część ta znów okazała się wielkim hitem i szybko stała się bestsellerem na całym świecie.

gta3

Po dość szarawej trzeciej części, rok później ukazało się Grand Theft Auto: Vice City. Producenci przenieśli akcję gry w spalone słońcem miasto, a raczej wyspę podobną do jakiegoś miasta na Florydzie, Miami na przykład. W grze pojawiły się motocykle i w pełni latające samoloty i helikoptery. Bohater gry, Tommy Vercetti zyskał nawet głos! Dzięki temu mógł rozmawiać przez ceglatą komórkę (akcja gry toczy się w latach 80-tych) i przyjmować przez nią zlecenia.

gta vice city

W 2005 roku wydana została najbardziej rozbudowana, całkowicie wybajerowana część Grand Theft Auto: San Andreas. Grając w tę grę, czasem można było się zastanawiać, czy to jeszcze gra akcji TPP, czy już może jakieś RPG... Można w niej robić praktycznie wszystko. Pomijając bardzo długi główny wątek fabularny, możesz napychać swój brzuch fastfoodami i stać się grubym, ćwiczyć na siłowni i nabrać masy mięśniowej, doskonalić umiejętności jazdy samochodem, bmxem, motocyklem, samolotem przez poruszanie się nimi lub zdając zadania w szkółkach jazdy, możesz brać udział w ulicznych wyścigach, możesz szukać ufo i yeti, możesz grać w kosza, możesz tuningować wozy i możesz robić jeszcze kupę innych rzeczy. Mapa jest ogromna, sporo większa od tej z GTA 4, cztery razy większa od tej z GTA3.

gta san andreas

Mamy rok 2008. Kwiecień. GTA 4 zostaje wydane na PS3 i Xboxa 360. A gdzie PC? Tak, ta część na platformę, na którą powstała była pod wielkim znakiem zapytania. Ale w końcu, po pół roku ukazała się także na blaszaki. Ten długi okres twórcy gry mieli niby poświęcić na dopicowanie tej gry na maksa i wyciśnięcie z niej wszystkiego, także tego, czego nie dało się na konsolach. A co wyszło? No cóż. Połowa osób nie mogła tej gry nawet zainstalować i pograć. Albo ze względu na zbyt duże wymagania sprzętowe, albo przez niezgodność sprzętu z dodatkowym oprogramowanie, albo po prostu przez taki kaprys gry. Mimo wymagań, jak na tamtejsze czasy, jak z kosmosu gra nie zachwycała grafiką w odniesieniu do zapowiedzi twórców. Ot, taki niezbyt udany port z konsoli. Aha, zapomniałem napisać, że ta część otrzymała całkowicie nowy silnik - Rage. Głównie widać to po grafice i fizyce. Fizyka to chyba najlepsza częśc tej gry. Mapa jest mniejsza niż w GTA SA, rzeczy do robienia jest też o wiele mniej. Misje.. są w porządku. Procent "bawialności" tej gry jest spooro niższy, niż GTA SA. Nadzieja w modyfikacjach, których ukazało się już całkiem sporo. Ale o tym gdzie indziej.

gta4

Do GTA 4 ukazały się już dwa dodatki - The Lost and Damned, w którym kierujemy poczynaniami Johny'ego Klebitza z gangu motocyklistów, oraz The Ballad of Gay Tony, który pozwala wcielić się w Luisa Fernando Lopeza.

Poza tymi głównymi częściami, ukazało się takżę kilka innych:

Grand Theft Auto Advance (2004, wydane na gameboy advance);
Grand Theft Auto: Liberty City Stories (2005 - PlayStation Portable, 2006 - PlayStation 2)
Grand Theft Auto: Vice City Stories (2006 - PlayStation Portable i PlayStation 2)
Grand Theft Auto: Chinatown Wars (2009 - Nintendo DS, PlayStation Portable oraz iPhone)